naše služby

Dobře promyšlený KONCEPT zahrady je základ, který bereme velmi vážně a dlouho a dopodrobna si o něm budeme chtít s vámi povídat :-). Výsledkem bude půdorysné rozvržení vaší zahrady s vhodným umístěním všech prvků, které si na ní budete přát a návrh rostlinné  skladby respektující místní podmínky.

Rádi aplikujeme do projektů originální nápady, ke kterým nás můžete inspirovat i vy sami svými přáními, vkusem, sny... těm se ve fázi návrhu meze nekladou. Na zahradách tvoříme příjemná zákoutí, využíváme maximálně barevnou proměnlivost a atraktivitu výsadeb po celý rok. Zahradu navrhujeme na míru všem jejím uživatelům s ohledem na jejich věk a zájmy tak, aby je dlouhodobě lákala k trávení volného času.

Do naší práce se promítá láska k rostlinám i přírodě jako takové, upřednostňujeme proto použití přírodních materiálů (dřevo, kámen, kov,...) a pro výsadby volíme přirozeně vypadající tvary stromů a keřů. Květiny potom navrhujeme takové, aby lahodily nejen vašemu oku, ale také motýlům, čmelákům a včelám, kteří do zahrady přinesou další barvy a život.

Zahradní stavby do zahrady umísťujeme vždy s citem a pokud je to jen trochu možné, preferujeme na nich extenzivní zelené střechy (vegetační). 

Podle našeho projektu vám zahradu od terénních úprav, přes zahradní stavby (včetně zelených střech), závlahový systém, výsadby a založení trávníku také rádi ZREALIZUJEME

Na záhony nepoužíváme textilní ochranu proti plevelům, která přináší jen následné problémy při údržbě a hlavně rostlinám neprospívá. Základem nenáročné následné údržby zahrady je kvalitní založení, využití vhodných druhů rostlin, které při správné hustotě výsadby půdu rychle zakryjí a plevel tak nemá prostor se šířit. 

Naše zahradní stavby jsou vždy zhotovené na míru, pečlivě a z kvalitních materiálů.   

Po dohodě se podílíme i na následné údržbě námi realizovaných zahrad, ať už v podobě jarního sestřihu a úklidu záhonů, nebo pravidelné péče v průběhu vegetační sezóny. 

  • dobře promyšlený koncept zahrady je základ
  • zahradní stavby zahradu zabydlují a rozšiřují možnosti jejího využití
terasa zabalená do zeleně
terasa zabalená do zeleně
sauna v zahradě
sauna v zahradě
zelená střecha
zelená střecha
  • přírodní materiály
dubové dřevo
dubové dřevo
kámen a kov
kámen a kov
lískové ploty
lískové ploty

spolupráce

Úzce a rádi spolupracujeme s partou kluků, která se zabývá kácením stromů (i rizikovým), odborným ořezem dřevin, instalací bezpečnostních vazeb do korun stromů, frézováním pařezů. Kromě uvedeného nabízí i sečení trávy v rámci celé ČR. Více informací najdete na stránkách: 

www.kaceni-frezovani.cz